Łukęcin
Nadmorska ostoja spokoju
Łukęcin to nie duża, spokojna nadmorska miejscowość w województwie zachodniopomorskim w powiecie kamieńskim. Miasteczko położone jest pomiędzy Dziwnówkiem, a Pobierowem wśród iglastego lasu. Należy do gminy Dziwnów, powiatu kamieńskiego. Sąsiedztwo licznych drzew w połączeniu z morskim jodem pozytywnie wpływa na układ oddechowy wczasowiczów. Szeroka i piaszczysta plaża posiada 200m strzeżonego kąpieliska. W przeciwieństwie do innych nadmorskich miast tu nie trzeba się martwić brakiem czy rezerwacją miejsca na plaży. Bez problemu starczy go dla wszystkich. Ta letnia osada szczególnie polecana jest dla osób chcących odpocząć od hałasu i szybkiego życia w mieście. Spokój i cisza są jednym z głównych atutów Łukęcina. Jednocześnie nie można narzekać na nudę, gdyż w sezonie zawsze znajdzie się jakaś rozrywka zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dzięki wielu ścieżkom rowerowym w czasie urlopu samochód nie będzie nam potrzebny (polecam zabranie z sobą rowerów bądź w sezonie wynajęcie ich w pobliskim punkcie rowerowym). Dla maluchów polecam wzięcie rolek czy hulajnogi, gdyż sąsiadująca długa asfaltowa ulica Spacerowa jest chętnie uczęszczana przez małych sportowców. Oczywiście zawsze trzeba być ostrożnym, gdyż jest to droga po której poruszają się także samochody. Starsi fani sportu mogą skorzystać z siłowni pod chmurką. Do najbliższego lotniska w Goleniowie jest tylko 51km.
Kamień Pomorski
Historyczne uzdrowisko

Kamień Pomorski jest miejscowością, gminą oraz powiatem w województwie zachodniopomorskim. Położony jest nad imponującym Zalewem Kamieńskim, zaś od morza dzieli go zaledwie 8km, jednak dzięki Dziwnie -odcinkowi ujścia rzeki Odry, ma z nim bezpośrednie połączenie.

Do lotniska w Goleniowie jest zaledwie 50 km, zaś do Szczecina (największego wojewódzkiego miasta) - 90km. Jeszcze mniejsza odległość dzieli miasto od terminalu promowego w Świnoujściu. Kamień Pomorski to jest pierwszą znaną stolicą Pomorza.

Rozlewiska wodne: cieśnina Dziwna, Zalew Kamieński i Zatoka Cicha zachęcają do uprawiania sportów wodnych jak żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing czy wędkarstwo. Uzdrowisko to ma swój udział w lecznictwie, dzięki występującym tam źródłom solankowym i pokładom borowiny. Również nadmorski klimat sprzyja turystyce nie tylko w czasie sezonu.

Wolin
Wioska Wikingów

Gmina Wolina położona jest w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego w powiecie kamieńskim. Jest to jedna z większych gmin województwa. W jej granicach znajduje się większość wyspy Wolin, która jest największą wyspą w Polsce. Gmina obejmuje obszar zarówno części leżącej na stałym lądzie jak i na wyspie. Od północy gmina graniczy z Morzem Bałtyckim, zaś od południa z Zalewem Szczecińskim. Krajobraz charakteryzuje się łagodnym klimatem, sporym zalesieniem i łatwym dostępem do wód śródlądowych.

Przybrzeżna wyspa Wolin słynie z Wolińskiego Parku Narodowego z rzadkimi oraz chronionymi okazami fauny i flory, zaś wybrzeże klifowe jest najwyższe w Polsce i ciągnie się na imponującej długości 15km. We wschodniej części parku znajdują się zarówno jeziora polodowcowe jak i sztuczne, co jeszcze bardziej urozmaica ten zachwycający obszar.

Nieduże malownicze miasto Wolin może się poszczycić zachowanym bogactwem dziedzictwa kulturowego w postaci zabytków i licznych znalezisk archeologicznych, które można podziwiać w miejscowym muzeum. Żeglarstwo i baseny jachtowe przyciągają licznych miłośników sportów wodnych. Miasto określane Legendarną Stolicą Wikingów, co roku gromadzi tłumy na Festiwalu Słowian i Wikingów, które jest niezwykłym wydarzeniem historyczno-kulturowym.